Sleepwell Expo Yatak ve Teknolojileri Fuarı | Büyüyen pazar Türkiye’deki fırsatlar

Dünya ve Ortadoğuda an be an ortaya çıkan yeni gelişmeler Türkiye’nin konjokturel önemini giderek attırıyor. USA ve EU ne Türkiye ile tam entegre olabiliyor, ne de Türkiye’siz yapabiliyor. Bir yandan ışık hızında siyasal gelişmeler yaşanırken, diğer yandan yine çok hızlı ekonomik gelişmeler de yaşanıyor. Son olarak kredi değerlendirme kuruluşu Ficht Türkiye’nin BBB kredi notu ve durağan konumunu teyit etti. Bir çok olumsuz beklentinin aksine bu teyit ekonominin iyi yolda olduğuna işaret ediyor. Bu durumda Türkiye yabancıların halen çok para kazanabilecekleri bir pazar konumunda olmaya devam ediyor. Türkiye ve hinterlandının önemini kavrayan yüzlerce firma yatırım yapıyor, şirket ortaklıkları gerçekleştiriyor, satın almalar oluyor.

BU YATIRIMCILARIN ÇOĞU Türkiye’deki fuarlara katılıp pazara adım atmakla işe başlıyorlar. Öyle ki ÜLKENİN TİCARİ BAŞKENTİ İSTANBUL’DA fuar merkezleri yetmez oldu, yeni projeler yolda. Dergimizin kardeşi olan SLEEP WELL EXPO’da bu yabancı ilgisinin yoğun yaşandığı fuarlardan bir tanesi. Bilhassa Asyalı firmalardan yoğun ilgi alan fuarımızda bu sene bir çok yabancı katılımcı olmasını bekliyoruz. Ve en az % 20 lik oranda da fuar ziyaretçisi. 20-23 Ekim 2016 Tarihinde 3.kez toplanacak olan yatak ve ekipmanları sektörü yepyeni ürünlerini sergileyecek. Bu tarihi lütfen ajandanıza not edin, otelinizi şimdiden ayırın. Sonbaharın en güzel yaşandığı aylardan biri olan Ekim’de İstanbul’a bekliyoruz.

Birazda dergimizdeki gelişmelerden bahsetmeli. Malum ocak sayımız çok önemli 5 etkinlik ile tamamladı yayın dönemini. Geldik mart-nisan dönemine. Mart başında ISPA’nın organizasyonu olan ISPA EXPO ORLANDO’da olacağız. Hemen 15 gün sonra ise INTERZUM GUANGZHOU fuarı dergimizin sergileneceği diğer önemli fuar olacak. Yani 20 gün içinde dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzun yolculuklar bizi bekliyor. Nisan ayında ise dünyanın en beğenilen mobilya buluşmalarından biri olan ve yükselen marka değeri ile sektörü sürükleyen I SALONI MILANO fuarı yine ücretsiz dergi dağıtacağımız uluslararası organizasyonlardan biri olacak. Bitti mi peki, hayır hayır henüz sona gelmedik. Nisan ayında ayrıca 2 ayrı bölgesel mobilya fuarında olacağız : Kayseri ve Modef İnegöl Mobilya fuarları. Bizden haberler şimdilik bu kadar, bizi takip etmeye devam edin.