SLEEPWELL EXPO 2017 – YATAK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI
SONUÇ RAPORU

19 – 22 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Sleepwell Expo- Yatak ve Teknolojileri Fuarı, başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Konusunda Türkiye’nin ilk ve tek ihtisas fuarı olan Sleepwell Expo- Yatak ve Teknolojileri Fuarı, 74’ü yerli, 13’ü yabancı olmak üzere 87 katılımcının iştirak ettiği ve toplam 4.103 profesyonel ziyaretçinin takip ettiği profesyonellerin buluştuğu bir arena oldu.

Türkiye; hızla artan nüfusu, avantajlı coğrafyası, avantajlı coğrafyanın ihracata katkıları ile dünya çapındaki gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Ülkemizde harekete geçen en önemli sektörlerden biri de hiç kuşkusuz, yatak sanayi, makine ve ekipmanları sektörüdür. Son yıllarda yatak sektöründe yaşanan gelişmeler, yenilikler ve sektörün örnek dayanışması, yatak sektörünü olumlu yönde etkileyen faktörler olmuştur. Buna bağlı olarak son yıllarda ülkemiz ve sektörümüz adına gerçekleşen birçok olumlu ekonomik gösterge, yabancı sermaye akışına bağlı olarak büyüyen iş hacmi ve yatak sektörü için yapılan birçok düzenleme ve yönetmelik, ülkemizde önemli bir alan olan, Yatak Fuarı’nın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Tüm yatak sektörü profesyonelleri tarafından özlemle ve heyecanla beklenen yatak ana sanayi, yan sanayi, makine ve ekipmanları fuarı, bu yıl “Yatak ve Teknolojileri Fuarı- SLEEPWELL EXPO” markası ve kurumsalı ile 19 – 22 Ekim 2017 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı karşısında bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını 4.kez açmıştır.

Yatak imalatçıları, yastık imalatçıları, uyku ürünleri imalatçıları, ihracatçıları ve satıcıları, yatak ihracatçıları, yatak ithalatçıları, yatak malzeme imalatçıları, ev tekstili üreticileri, yorgan imalatçıları, malzeme firmaları, distribütörler, acenteler, distribütörlük almak isteyen firmalar, mağaza zinciri satın alma yetkilileri, yerli mobilya mağazaları, profesyonel ithalat ve ihracat firmaları, designerlar, otel satın alma yetkilileri, iç dizayn firmaları, özel sektörün uzmanları, yatak sanayi satın alma yetkilileri ve sektörel yayın portalları… Kısaca sektörün tüm mensupları, Sleep well Expo- Yatak ve Teknolojileri Fuarı’nda bir araya geldiler.
Yatak ve teknolojileri fuarı Sleepwell Expo, gelecek senelerde en hızlı gelişen sektörlerden biri olacağının sinyallerini vermektedir.

TÜRK YATAK SEKTÖRÜ HAKKINDA ÖZET

Sektörün yükselen başarı grafiği, başarılarını kamuoyuna duyurma isteği, uluslararası arenalarda söz sahibi olma arzusu, sektörden gelen beklentiler ve Voli Fuar’ın bu beklentilere cevap verebilecek niteliklere sahip olması dolayısıyla Sleepwell Expo Yatak ve Teknolojileri Fuarı, yatak sektörü tarafından büyük bir mutlulukla sahiplenilmiş ve fuar büyük bir başarı ile sonuçlanmıştır.

Yatak sektörü; fuarda kazanılan başarının ardından 5. Sleep Well Expo Yatak ve Teknolojileri Fuarı’nın beklentisine girmiş ve gerek şirketimiz gerekse de katılımcılarımız daha büyük hedefler için çalışmalarına başlamışlardır.

 

SLEEPWELL EXPO YATAK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI’NIN GENEL TANITIMI

FUAR ADRES BANKASI:

Sleep Well Expo Fuarı’nın başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yoğun bir çalışma dönemine giren ekibimiz; aynı zamanda grup şirketlerimizden olan İstmag Magazin Grubunun çıkardığı sektörel yayınlarımız nedeniyle bilgiye ulaşmakta zorlanmadı. Sleepwell ve Sleeptech dergileri, fuarın ana basın sponsoru oldu ve hazırlık aşamasından itibaren fuarla ilgili her türlü gelişmeyi okuyucularına duyurdu. Gerek dergi müşterileri gerekse okuyucuları fuarımızı öncelikli ziyaret eden kitle oldular.

Yüksek memnuniyet oranı ile başarısını kanıtlayan fuarda, fuarın ziyaretçi datası, 5. Uluslararası Sleep Well Expo Fuarı’nın 2018 senesindeki ziyaretçi temelini oluşturdu.

FUARIN DUYURULMASI:

Sleepwell Expo Fuarı’nın tanıtım çalışmalarından bazıları aşağıda belirtildiği gibidir:

Yukarıda bahsedildiği gibi fuarın Ana Basın Sponsoru Sleepwell ve Sleeptech Dergileri‘dir. Bu dergiler aracılığıyla, tüm Türkiye’deki sektör mensuplarına ulaşılmıştır.

Fuar davetiyesi olarak toplam 150.000 adet davetiye dağıtılmıştır. Bunun 100.000’i Voli Fuar, Sleep Well ve Sleep Tech Dergileri’nin faaliyetleri ile ve kalanı katılımcıların müşteri davetleri şeklinde gerçekleştirilmiştir.

Yüz yüze pazarlama faaliyetleri yürütülmüş ve katılımcılara davetiye gönderimi yapılmıştır.
Ve tüm bunların haricinde medya çalışması ile ulusal ve yerel tüm tv, radyo, gazete ve dergilerde fuar öncesi, fuar açılışı ve sonrası olmak üzere haberlerimiz ve reklamlarımız başarılı bir şekilde yer aldı.

Bu amaçla;

Tv Kanalları, Ulusal ve Yerel Gazeteler, Radyolar, Haber ajansları, Web portalları, Google reklamları, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki billboardlar reklamlarda çok sayıda tanıtım çalışması yapılmıştır.
KATILIMCI ÜRÜN GRUPLARI

SLEEP WELL
Yaylı yataklar, visko yataklar, lateks yataklar, uyku sistemleri, rulo yataklar, karyola sistemleri, visko yastıklar, medikal yastıklar, kaz tüyü yastıklar, çocuk yatakları, yatak koruyucu alezler, hareketli yataklar, özel sipariş yataklar, at kıllı yataklar, kişiye özel yataklar, yuvarlak yataklar, doğal yataklar, medikal yataklar, akıllı yataklar, kaz tüyü yorganlar, bazalar, metal karyolalar, yatak başları ve sektörel yayınlar

SLEEP TECH
Kapitone ipliği, yatak yüzü kumaş ipliği, yatak fitili, dokuma yatak yüzü kumaşı, örme yatak yüzü kumaşı, yatak şeridi, kulp, baza kumaşı, baza ayağı, hareketli mekanizma, baza iskeleti, nonwowen kumaş, elyaf, yatak tutkalı, her türlü yatak yayı, yay teli imalatı, sünger, visko, lateks, jel teknolojileri, karyola, yatak fermuarı, yatak kılıfı, dolgu malzemesi, keçe, her türlü keçe, yatak aksesuarları, yatak hatları, kapitone makineleri, yatak ambalaj makineleri, kenar açma makineleri, dikiş makineleri, yay çekme makineleri, elyaf hazırlama ve karışım makinaları, nonwoven elyaf hazırlama makinaları, elyaf geri kazanım makinaları, yastık dolum makinaları, yorgan makinaları, otomatik paket yay helezon makinaları, tam otomatik paket yay dizgi makinaları, paket yay dizgi makinaları, bonel yay helezon ve dizgi makinaları, otomatik tutkal hattı, yastık pres makinaları, bordür makinaları, otomatik yatak kılıfı fermuar dikiş makinaları, test laboratuarları, yeni teknolojiler, yatak etiketleri ve sektörel yayınlar.

İSTATİSTİK: ZİYARETÇİ ve KATILIMCI

Sleepwell Expo Fuarı, Toplam Ziyaretçi Sayısı: 4.103

Günlere Göre Ziyaretçi Dağılımı

 1. gün : 1.105
 2. gün : 1.112
 3. gün : 1.028
 4. gün : 858

Toplam: 4.103

Ortadoğu Ülkeleri : 284
Avrupa Ülkeleri : 252
Rusya ve Türk Cum : 197
Afrika Ülkeleri : 193
Diğer : 178
Yabancı Ziyaretçi Sayısı: 926
Yerli Ziyaretçi Sayısı : 3.177
Toplam : 4.103

Yerli Katılımcı Firma Sayısı : 74
Yabancı Katılımcı Firma Sayısı : 13
Toplam Katılımcı Firma Sayısı : 87

 

ZİYARETÇİ PROFİLİ

– Yatak imalatçıları
– Yastık imalatçıları
– Uyku ürünleri imalatçıları
– Uyku ürünleri ihracatçıları
– Uyku ürünleri satıcıları
– Yatak ihracatçıları
– Yatak ithalatçıları
– Yatak malzeme imalatçıları
– Ev tekstili üreticileri
– Yorgan imalatçıları
– Yastık imalatçıları
– Malzeme firmaları
– Distribütörler
– Acenteler
– Distribütörlük almak isteyen firmalar
– Mağaza zinciri satınalma yetkilileri
– Yerli mobilya mağazaları
– Profesyonel ithalat ve ihracat firmaları
– Designerlar
– Otel satınalma yetkilileri
– İç dizayn firmaları
– Özel sektörün uzmanları
– Yatak sanayi satınalma yetkilileri
– Ticaret odaları ve sektör kurumları

SLEEPWELL EXPO 2017 FUARI’NIN YURTİÇİ KATILIMCI FİRMALAR LİSTESİ

 1. 1DÜNYA MOBİLYA
 2. ADALAR KİMYA
 3. ALLBECO YATAK
 4. ALLBEMAC MAKİNA
 5. ARTINTECHS DISPLAY SOLUTIONS
 6. ARVEN
 7. AVB OFİS MOBİLAYALARI
 8. AYDIN TEKSTİL
 9. BED COVERS
 10. BEDTEX
 11. BEHA AMBALAJ
 12. BOĞAZİÇİ MALZEMECİLİK
 13. BOYÇELİK
 14. BOYTEKS
 15. COMFYTEX
 16. COMO
 17. CONTRACT & BUSİNESS
 18. D LABEL
 19. DECOR
 20. EDAŞ
 21. ELEKTROTEKS
 22. EMR FERMUAR
 23. ESADER
 24. ENKKEV
 25. ERGOFOAM
 26. FANO
 27. FELTEKS
 28. FERYAL FERMUAR
 29. FLEXART
 30. FORM SÜNGER
 31. FURNITECH
 32. GİZ GRUP
 33. HCK TEKSTİL
 34. HTE
 35. HUZUR MALZEMECİLİK
 36. IMBOTEX
 37. INNOVA BEDDING
 38. İGEME
 39. İSTANBUL MAGAZİN
 40. KIRAYTEKS
 41. KLAS DIŞ TİCARET
 42. LİFOS
 43. MANDEEP YATAK
 44. MD MAKİNA DİZAYN
 45. MEGA FERMUAR
 46. MEDİKAL TEKNİK
 47. MERT MAKİNA
 48. MESA ETİKET
 49. MİTSAN SÜNGER
 50. MİRAMAC
 51. MOTİF TEKSTİL
 52. NAYA YATAK BAZA
 53. NERTEKS
 54. NOVA SÜNGER
 55. ÖZEN İPLİK
 56. ÖZKA MAKİNA
 57. PAKİPEK TEKSTİL
 58. PALM İÇ VE DIŞ TİCARET
 59. ROLTEKS
 60. ROZA İPEK
 61. SANATDE BAZA
 62. SLEEPTECH
 63. SLEEPWELL
 64. SUNAN MALZEMECİLİK
 65. ŞÖHRET YATAK
 66. TUĞSAN MALZEMECİLİK
 67. TÜRKMENBAŞI YATAK
 68. UNIMET
 69. UNIVERSAL YAPIŞTIRICI
 70. VERRA DIŞ TİCARET
 71. VISTA MEDİCAL
 72. YAPI LİDER KİMYA
 73. YAPI MALZEME DERGİSİ
 74. YUXING – AKÖZLÜ

 

SLEEPWELL EXPO 2017 FUARI’NIN YURTDIŞI KATILIMCI FİRMALAR LİSTESİ 

 1. ABDESSATTAR BEN ABDALLAH GIMO – TUNUS
 2. ANN-CHAIN ENTERPRISE CO – ÇİN
 3. ARTILAT NV – BELÇİKA
 4. BEST FOAM – ROMANYA
 5. CUDDLE MATTRESS – AMERİKA
 6. BONUO EXHIBITION DALIAN – ÇİN
 7. GUANGZHOU YABAO PRINTING CO.LTD. – ÇİN
 8. LEGGET & PLATT FRANCE S.A.S. – FRANSA
 9. NANTONG HEALTHCARE – ÇİN
 10. NOBO MATTRESS MACHINERY CO.LTD. – ÇİN
 11. WENGZHOU CHUANGKANG HOME CO.LTD. – ÇİN
 12. ZHEJIANG HONREY SEWING MACHINERY – ÇİN
 13. ZOLYTECH MACHINERY CO.LTD. – ÇİN